4. konu: Kızan Toplantısının GirişiA. Kızan toplantısının girişini planlamak neden önemli?

B. Bir giriş için ne yapabiliriz?

1. Soru sormak

Primerler:

1. Bir çobanın işi nedir? (Konu: İsa çobanımızdır)

2. Siz hasta olduğunuz zaman doktora gittiniz mi? Ne yaptı size? (Konu: İsa bizim doktorumuz)

3. Bir kral mahalemize gelirse, ne yapacaktık onu karşılamak için? (Konu: İsa kralımızdır)

2. Kızanların hayatlarına uygun bir primer vermek

Primer:

"Çok üzüldüm, birkaç hafta önce arkadaşıma en sevdiğim kasetkayı verdim. Bu ilahiler çok beğendim. Kaç kere söyledim ona geri çevirsin diye. Bugün kasetkayı çevirdiğinde çok sevindim ama evde fark ettim onun çok bozuk olduğunu. Ona çok güveniyordum, ama şimdi ne oldu?.........."

(Tema: Gerçek güvenilir tek olan Allah)

3. Derse uygun bir oyun oynamak

Primerler:

(1) Kızanlar iyi tanıyan şeyler hazırlayın dokunmak ya da koklamak için (bardak, tabak, çatal, kaşık, keskin olmayan bir bıçak, sabun, birkaç santim ya da başka para, kopça, kalem...........). Birkaç baş örtüsü ile kızanların gözleri bağlayın. Hazırladığın şeylerden birer parça verin. Onlar elindeki şeyin ne olduğunu tahmin etsinler (pretpolojenie).

(Tema: İsa bir körün gözlerini açıyor)

(2) "Zavallı kedicik"

Bütün kızanlar (ve yardımcılar) bir halkada otursunlar. Bir kızan kedi olarak ortaya gelsin. Bir yardımcı onun gözlerini bağlasın. Şimdi öbür kızanlar sessizce yerlerini değiştirsinler. Kedi istediği bir kişinin yanına gidip, miyavlasın. Kedinin önünde duran kişi ona "Zavallı kedicik" diyor. Kedi kim olduğunu tahmin etsin. Hemen doğru söylemezse, aynı kişinin önünde iki kere daha miyavlayabilir. Hala tahmin etmedi mi, başka birinin yanına gidip aynı tekrarlasın.

(Tema: Bizi tanıyan ve her birinin adını bilen Tanrı)

(3) “Kaçış”

Bütün kızanlar dışarıda işaretlenmiş bir yol koşsunlar. Kim kazanacak? İlere bakan, durmadan bütün güçüyle kaçan, kendine tam bu kaçışa veren bi oper kızan.

(Tema: Filipililer 3:14)

4. Benzetme anlatmak

Primerler:

1. Kızanlar görebildiği bir yerde eldivenler olsun. Sen başlıyorsun eldivenler ile konuşmak: "Eldiven, bana bir kalem verir misin? ... Haydi, ver sene. Bekletme beni." (Eldivenlerin yanına git) "Ne oldu size, hiç tepişmiyorsunuz.... Kızanlar, ne yapayım onlarla?" (Giy onları) "Haydi, şimdi bir kalem ver bana... afferin sana." Eldivenler yalnız bir şey yapamazlar çünkü onlarda hayat yok. Giydim mi onu, kendi hayatımı verdim ona ve şimdi her şeyi yapabilir.

(Tema: İsa bize hayat veriyor. Onu kabul ettik mi, Onun için yaşayabiliriz. 1.Yuhanna 5:12)2. İki büyük kızan ve onlardan biraz daha küçük biri orta yere çıksınlar. İki büyük kızanlar orta yerde birbirine karşı dursunlar. Üçüncü kızan onların ortasında dursun. Onun arkasında olan kızanın üstüne kendini salsın. Arkadaki olanı onu tutsun ve karşıdaki kızanın kucağına düşürsün.

(Tema: Güvenmek)

5. Temaya göre çok uygun bir ilahi söylemek

Primerler:

1. "Kim yaptı yanan yıldızları" ya da "Göksel Babam..."

(Tema: Yaratılış)

2. "Sonsuz, güçlü Tanrı..."

(Tema: Bize güç veren ve taşıyan Allah)

3. "Allah büyüktür, güçlü ve kuddretli..."

(Tema: Her şeyi yapabilen Allah)

4. "Niçin seviyorsun sen İsa'yı...."

(Tema: İsa kurtarıcımız)

6. Şahitlik yapmak

Primerler:

1. Allah beni nasıl tehelikeli bir durumda korudu.

(Tema: Bizi koruyan Allah)

2. Nasıl cok zor bir problem Allah'ın yardımıyla çözüldü.

(Tema: Her şeyi yapabilen Allah)

3. Nasıl hasta biri şifa buldu.

(Tema: Şifa verebilen Allah)

7. Resimler göstermek

Primerler:

1. Bir resim sürüye bakan bir çobandan kızanlara gösterin ve sorular sorun. Primer olarak: Bu adam kim? Ne iş yapıyor?....

(Tema: İyi çoban)

2. İki resimler hazırlayın. Bir resim birbirinize karşı fena davrananlar insanları göstersin, öbürü insanların arasında esenlik olduğunu göstersin.

(Tema: Bizi şeytanın elinden kurtaran Allah ya da bize esenlik veren Allah)

8. Bir ayet okumak