Eskiyi bırakmak ve yenilenmek

Bir dua evinde liderler nasıl davranabilir ki, orada gerçekten iyi bir temel olsun. Biliyorsunuz ki bir dua evine herkez gelebilir. Herkez geliyor kendi anlayaşınla.

Toplantı olarak çok önemli o toplantının temeli saalam mı.

Dua evinde zina varsa lider gözlerini kapıyor mu buna ya da kararlar alıyor.

Biliyoruz ki eski insan bizde lazım ölsün. Bazı zaman bakıyoruz bazı kardeşe çok iyi,hamdolsun. Düşünüyoruz ki kardeş iye gidiyor. Nasıl iye gidebilir bir kişi eer temeli salam değilse. Böyle kişi iki gün iyi olabilir ve beş gün kötü. Sarhoş gibi,bir adım ileri iki geri. Böyle Rabte ilerleyebiliriz mi?

Eski insan lazım ölsün yeni bir temel ve İsaya benzemek her gün biraz, biraz ve oradayız.

Problem orada ki böyle insanlara güvenemiyorsun. Belki de gerçekten bir şey yapmaya başlıyor ve gerçekten onu iyi yapmaya çalışıyor ama,güvenemiyorsun çünkü adımları bir ileri iki geri.

Biz bu toplantıyı açtıktan sonra vardı aileler nikah kıymamışlardı. Biz düşündük ki,bu yanlış ve yavaş,yavaş bunu düzeltmeliyiz ve hamdolsun. Bilmiyorum şimdilik var mı nikahsız ayleler.Bunu yapıyoruz çünkü önemli Tanrının bedeninde kalan insanlar nasıl. Tanrının bedeni saalam bir beden olması lazım değil cuzamlı bir beden.

Bazı insanlar düşünüyor ki, şimdiye kadar ne olduysa oldu şimdiden sonra yapmaycam. Rab geçmişine bakmıyor ve seni afediyor. Ama düşünün ki, Gülbie benden 20 lv. çaldı ve sonra imanlı olmak istiyor. Ben nasıl bakacam Gülbiyeye ve o bana nasıl bakacak. Aramızda halletmek bir şeyler var. Hiç olmasın konuşmamız lazım ve eer Gülbie bu parayı bana çevirebilirse çevirecek, çeviremezse anlaşacas. Önemli durumu açıklamak. Değil miskin bir şeyin üstüne güzel bir örtü koyasın. Miskin her zaman kokuyor eer temizleyip yıkamazsan.

Pavlus ne diyor kardeşlerin değişmeleri için.

1. Değişmek Kutsal Ruhun işidir.

2.Kor. 3:8

Nezaman dönüyoruz Rabbe ve Ona yakarıyoruz ozaman Rab bizim gözlerimizden perdeyi alıyyor.Bunu dediimiz gibi sade Kutsal Ruh yapabilir.

Ne zaman gözümüz açılıyor o zaman özgürüz.

Pavlus imanlılara etki ederdi ve bunu Tanrı için yapıyordu. Ne kadan kalın perde varmış Pavlusta.

Ne zaman İsa onu Damask yolunda karşladı ve büyük bir ışık geldi. Ne oldu Pavlusla? O kör oldu. Başkası lazımdı onu götürsün Ananienin evine kadar.

Elçi. 9:17-18

O zaman Pavlus geçmişini ve geleceğini Tanrının eline verdi.

2. Değişmek için açık yüz lazım.

2.Kor. 3:18

Bu demek hazır olasın Rab değiştirsin her şeyini. Lazım izin verelim Rabbe değiştirsin bizim en utanç şeylerimizi. Üzün açık ,kalbini aç Tanrının önünde.

Demek lazım. “Rab ne var daha benim hayatımda değişmeye. Dene beni, söyle bana ne daha değişmedi, özgür olmak istiyorum. Benim gücüm yok ya Rab”.

Bazı kardeşler bunu yapmıyorlar ve kendi gücüne dayanıyorlar. Bir duruma geliyorlar ve görüyorlar ki,çıkacak yol yok ve ozaman Rabbe gidiyorlar. İyi ki, bizim Rabbimiz bize seve,seve yardım ediyor.

İsa sizi seviyor.