"Buyurun, buyurun ! Burada herşey var..."

107 sesli vaaz, 215 yazılı vaaz, 72 ders, 175 Powerpoint dersleri, 33 broşür, 41 kitap, 110 video, 35 tiyatro oyunu, 179 ilahi, 345 çocuk boyama resimi ve 7000'den fazla resim... ve daha neleeer !!!
Bugünkü İncil ayeti:

"O bizi kurtardı ve kutsal bir davet ile çağırdı. Değil bizi yaptığımız işlerin karşılığı olarak çağırsın. Hayır, O bizi kendi planına ve merhametine göre çağırdı. Bu merhamet, dünya kurulmadan önce bile bize İsa Mesihte verildi." (2.Timoteyus 1:9)

Son eklenen vaaz:

"Yedi kilise: BERGAMA" - Açıklama 2:12-17

" Ben senin işlerini biliyorum. Ve biliyorum nerede yaşıyorsun, hani Şeytanın kral iskemlesi oradadır... Gene de sana karşı birkaç şeyim var. Aranızda var kişiler, Balam'ın öğretişini tutuyorlar... Kim yenerse, ona o saklı man ekmeğinden verecem. Ve ona beyaz bir taş verecem. O taşın üzerinde bir ad yazılacak." 
Şeytan'ın kral iskemlesi nedir? Balam'ın günahı neydi?

- indir: buradan

"Yedi kilise: İZMİR" - Açıklama 2:8-11

"9 Senin çekilerini ve fukaralığını da biliyorum (ki, aslında zenginsin)... 10 Tezlerde çekilerin olacak, ama sen onlardan hiç korkma... Sen ölüm derecesine kadar sadikan ol. O zaman sana yaşam tacını verecem." 
Toplantılarımız gelecek baskıya hazır mı?

- indir: buradan

Bu ayin dosyası:

"Edemli Kadın" - Sül.Özd. 31

Süleyman'ın Özdeyişleri kitabı, gençlere ve yaşlılara, zenginlere ve fukaralara, kadınlara ve erkeklere, herkese bu hayatta hikmet kazanmak konusunda altın gibi öğüt veriyor. Bölüm 31 de Rabden korkan ve kocasını seven kadınları övüyor. Bu broşür imanlı evliliklerimize destek vermek amacıyla yazıldı. Bir gün evlilikte erkeğin rolü ne olmalı konusunu ele alan bir broşür de yazılırsa iyi olur ! - (Çeviren: Sevgi Mihaylova - PDF formatında, 26 sayfa)
- latince (türkçe) harflerle: indir
- kirilce (bulgar) harflerle: indir      

Resim galerimizi ziyaret edin!

James Tissot (1836-1902) - 'Mesihin Hayatı'

James Tissot ('Tiso' gibi okunuyor), zamanında Fransa'nın en popüler, en çok aranan portre ressamı (hudojnik) idi ve hem Fransa, hem de İngiltere'de yaşayıp çok meşhur oldu. 1885 senesinde sevdiği kadın Kathleen Newton ölünce derin bir sıkıntıya düştü ve ondan sonra artık sadece dini konularla ilgili resimler yaptı. Yeni Antlaşma'yla ilgili aşağı yukarı 350 tane resim yaptı, Eski Antlaşma'yle ilgili geme, 420 tane.

İsa Mesih'in yaşadığı yerlerini araştırmak için uzun zaman Filistin'de yaşadı (o zaman hala Osmanlıların altında idi). Karşılaştığı yüzlerce insanın portresini çizip resimlerinde kullandı. Tissot'un araştırması çok önemlidir: bugünlerde İsrail devletinde her yerde yollar ve modern binalar var. Toprağın asıl görünüşü bile kayboldu. İsa Mesih'in nasıl yaşadığını görmek için bu kıymetli kaynağa başvurun. Bu seride Yeni Antlaşmanın sözlerinden alınan 350 tane resim var.

=> GİRİŞ buradan

Bu sayfayı nasıl kullanmak lazım?

Sabırsızlar için: herşeyi birden indir!

Dosyaları tek tek indirmek istemeyenler burada çeşitlere göre bütün dosyaları birden indirebilir. Dosyalar ZIP formatında sıkıştırılmıştır ve büyük olduğu için indirilmesi uzun sürebilir: