"Buyurun, buyurun ! Burada herşey var..."

107 sesli vaaz, 215 yazılı vaaz, 72 ders, 175 Powerpoint dersleri, 33 broşür, 41 kitap, 110 video, 35 tiyatro oyunu, 179 ilahi, 345 çocuk boyama resimi ve 7000'den fazla resim... ve daha neleeer !!!
Bugünkü İncil ayeti:

"Ve diyebiliriz ki, Musa'nın kanununa göre hemen hemen herşey kanla temiz kılınıyor. Evet, kan dökülmeden bağışlamak yoktur." (İbraniler 9:22)

Son eklenen vaaz:

"Yedi kilise: TIYATIRA" - Açıklama 2:18-29

"Gene de sana karsi birkaç seyim var: Izebel adindaki kadin kendini peygamber getiriyor. Sen de ona veriyorsun, ögretis versin ve benim hizmetçilerimi saptirsin; zina etsinlermis ve putlara adanmis yiyentilerden yesinlermis... Ama Tiyatira'da baska kisiler de var. Onlar bu ögretisi kabul etmediler, ve 'Seytanin derin meselelerini' ögrenmediler." 
Bu günlerde kimi imanli vaazlar ve yazilarda 'Izebelin ruhu' sözüne rastliyoruz. Bu vaazda onun anlamini arastiriyoruz.

- indir: buradan

"Dar kapı, geniş kapı" - Matta 7:13-14

"Dar kapıdan girin. Çünkü bir de geniş kapı ve geniş yol var. Onlar yıkılmaya getiriyorlar ve çok kişi oraya giriyor. 14 Ama var bir dar kapı ve dar yol, onlar hayata getiriyorlar. Ve o hayatı bulanlar azdır." 
İmana gelmek ve de imanlı hayatta devam etmek - ikisi zordur. İsa Mesihin yoluna doğru bir biçimde girmemeiz gerekiyor. _darkapi

- indir: buradan

Bu ayin dosyası:

"Edemli Kadın" - Sül.Özd. 31

Süleyman'ın Özdeyişleri kitabı, gençlere ve yaşlılara, zenginlere ve fukaralara, kadınlara ve erkeklere, herkese bu hayatta hikmet kazanmak konusunda altın gibi öğüt veriyor. Bölüm 31 de Rabden korkan ve kocasını seven kadınları övüyor. Bu broşür imanlı evliliklerimize destek vermek amacıyla yazıldı. Bir gün evlilikte erkeğin rolü ne olmalı konusunu ele alan bir broşür de yazılırsa iyi olur ! - (Çeviren: Sevgi Mihaylova - PDF formatında, 26 sayfa)
- latince (türkçe) harflerle: indir
- kirilce (bulgar) harflerle: indir      

Resim galerimizi ziyaret edin!

James Tissot (1836-1902) - 'Mesihin Hayatı'

James Tissot ('Tiso' gibi okunuyor), zamanında Fransa'nın en popüler, en çok aranan portre ressamı (hudojnik) idi ve hem Fransa, hem de İngiltere'de yaşayıp çok meşhur oldu. 1885 senesinde sevdiği kadın Kathleen Newton ölünce derin bir sıkıntıya düştü ve ondan sonra artık sadece dini konularla ilgili resimler yaptı. Yeni Antlaşma'yla ilgili aşağı yukarı 350 tane resim yaptı, Eski Antlaşma'yle ilgili geme, 420 tane.

İsa Mesih'in yaşadığı yerlerini araştırmak için uzun zaman Filistin'de yaşadı (o zaman hala Osmanlıların altında idi). Karşılaştığı yüzlerce insanın portresini çizip resimlerinde kullandı. Tissot'un araştırması çok önemlidir: bugünlerde İsrail devletinde her yerde yollar ve modern binalar var. Toprağın asıl görünüşü bile kayboldu. İsa Mesih'in nasıl yaşadığını görmek için bu kıymetli kaynağa başvurun. Bu seride Yeni Antlaşmanın sözlerinden alınan 350 tane resim var.

=> GİRİŞ buradan

Bu sayfayı nasıl kullanmak lazım?

Sabırsızlar için: herşeyi birden indir!

Dosyaları tek tek indirmek istemeyenler burada çeşitlere göre bütün dosyaları birden indirebilir. Dosyalar ZIP formatında sıkıştırılmıştır ve büyük olduğu için indirilmesi uzun sürebilir: