Eski imanlılardan sonsuz hakikatlar:

"_İman, Allahla her türlü riske girmeye hazır olmak demektir."

Jack Hyles

Son eklenen vaazlar:

"İsa'nın dirilişi ve müjdelemek"

"İsa dirildi! - Gerçekten dirildi!" Tezlerde Paskalyada İsa Mesihin ölülerden dirildiğini kutladık. Her kilisede özel toplantılar yapıldı. Ama bu vaazda sorduğumuz soru şudur: "İsa'nın dirilişi bizi gündelik hayatımızda nasıl etkiliyor?" Diriliş hakikatı bize bütün mahallede onun adını yaymaya kuvvet versin.

- Indir: buradan

"On emir (6.-10.)"

Çıkış 20:13-17

"Adam öldürmeyeceksin. Zina etmeyeceksin. Çalmayacaksın. Komşunun evine, karısına, erkek ve kadın kölesine, öküzüne, eşeğine, hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin." (Açıklama 2:3-4)

Bu vaaz Musa'nın on emri üzere ikinci vaazdır. Maalesef birincisi kayıt olmadı ve daha sonra eklenecek. Bu buyruklar ikinci tabelada yazılıydı ve insanlarla ilişkilerimizle ilgilidir."Komşunu kendin gibi sev" ne anlama geldiğini burada öğreniyoruz.

- Indir: buradan

Yeni dosyalar:

"52 defa Sevinç"

Senenin her haftası için düşündürücü hikayeler ve şahitlikler - Bol resimli, ruhsal hakikatları öğreten küçük yazılar, kimileri tarihten, kimileri büyük iman kahramanlarından, kimileri masal gibi anekdotlar. Birkaç örnek: "Ziyan edilen servet", "Küçük kara tüyler", "Emperatorun tohumları", "Titanik'in asıl kahramanı" ... ve daha bir sürü enteresan ve aklınızda kalacak olan olaylar.

- WORD formatında: indir       - PDF formatında: indir

Resim galerimizi ziyaret edin!

James Tissot (1836-1902) - 'Mesihin Hayatı'

James Tissot ('Tiso' gibi okunuyor), zamanında Fransa'nın en popüler, en çok aranan portre ressamı (hudojnik) idi ve hem Fransa, hem de İngiltere'de yaşayıp çok meşhur oldu. 1885 senesinde sevdiği kadın Kathleen Newton ölünce derin bir sıkıntıya düştü ve ondan sonra artık sadece dini konularla ilgili resimler yaptı. Yeni Antlaşma'yla ilgili aşağı yukarı 350 tane resim yaptı, Eski Antlaşma'yle ilgili geme, 420 tane.

İsa Mesih'in yaşadığı yerlerini araştırmak için uzun zaman Filistin'de yaşadı (o zaman hala Osmanlıların altında idi). Karşılaştığı yüzlerce insanın portresini çizip resimlerinde kullandı. Tissot'un araştırması çok önemlidir: bugünlerde İsrail devletinde her yerde yollar ve modern binalar var. Toprağın asıl görünüşü bile kayboldu. İsa Mesih'in nasıl yaşadığını görmek için bu kıymetli kaynağa başvurun. Bu seride Yeni Antlaşmanın sözlerinden alınan 350 tane resim var.

=> GİRİŞ buradan

Bu sayfayı nasıl kullanmak lazım?

Sabırsızlar için: herşeyi birden indir!

Dosyaları tek tek indirmek istemeyenler burada çeşitlere göre bütün dosyaları birden indirebilir. Dosyalar ZIP formatında sıkıştırılmıştır ve büyük olduğu için indirilmesi uzun sürebilir:

Senin yardımın önemlidir!

Adından anlaşıldığı gibi, bu sayfa imanlıların paylaşması için yapıldı ve bütün imanlıların sayfası olmasını istiyoruz. Onun için, senin de paylaşmak için materyaller varsa, bir emailin eki (prilojenie) olarak bize gönder, biz de onu bu sayfaya koyacağız.