"Buyurun, buyurun ! Burada herşey var..."

107 sesli vaaz, 215 yazılı vaaz, 72 ders, 175 Powerpoint dersleri, 33 broşür, 41 kitap, 110 video, 35 tiyatro oyunu, 179 ilahi, 345 çocuk boyama resimi ve 7000'den fazla resim... ve daha neleeer !!!
Bugünkü İncil ayeti:

"Konuşmalarınız her zaman merhamet dolu olsun, sanki tuzla dat verilmiş gibi. Öyle ki bilesiniz, her kişiye nasıl lazım cevap veresiniz." (Koloseliler 4:6)

Son eklenen vaaz:

"Rabbin işine para vermek" - 2.Kor bölüm 8-9

"Herkes yüreğinde niyet ettiği gibi versin; isteksizce ya da zorlanmış gibi değil. Çünkü Tanrı sevinçle vereni sever." - 2.Korintliler 9:7   
Pastorların çok sevdiği bu konuda İncilin öğretişi nedir? Eski Antlaşma'da büyük rol oynayan ondalık buyruğu Yeni Antlaşma altında geçerli midir? Para vermek konusunda bir Mesihçinin düşüncesi nasıl olmalı?

- indir: buradan

Bu ayin dosyası:

"Dünyanın büyükleri bugün nerede?"

Firavunlar, Büyük İskender, Şarlman, Cengiz Han, Fatih Sultan Mehmet, Buda, John Lennon ve Karl Marx ... onların ortak tarafı nedir? Hepsinin mezarları bugün kişiler tarafından ziyaret ediliyor. Dünyanın büyüklerinin hepsi en sonunda toz toprak oldu. Yalnız bir kişi farkli... onun mezarı boştur !!! - (Powerpoint formatında)
- latince (türkçe) harflerle: indir
- kirilce (bulgar) harflerle: indir      

Resim galerimizi ziyaret edin!

James Tissot (1836-1902) - 'Mesihin Hayatı'

James Tissot ('Tiso' gibi okunuyor), zamanında Fransa'nın en popüler, en çok aranan portre ressamı (hudojnik) idi ve hem Fransa, hem de İngiltere'de yaşayıp çok meşhur oldu. 1885 senesinde sevdiği kadın Kathleen Newton ölünce derin bir sıkıntıya düştü ve ondan sonra artık sadece dini konularla ilgili resimler yaptı. Yeni Antlaşma'yla ilgili aşağı yukarı 350 tane resim yaptı, Eski Antlaşma'yle ilgili geme, 420 tane.

İsa Mesih'in yaşadığı yerlerini araştırmak için uzun zaman Filistin'de yaşadı (o zaman hala Osmanlıların altında idi). Karşılaştığı yüzlerce insanın portresini çizip resimlerinde kullandı. Tissot'un araştırması çok önemlidir: bugünlerde İsrail devletinde her yerde yollar ve modern binalar var. Toprağın asıl görünüşü bile kayboldu. İsa Mesih'in nasıl yaşadığını görmek için bu kıymetli kaynağa başvurun. Bu seride Yeni Antlaşmanın sözlerinden alınan 350 tane resim var.

=> GİRİŞ buradan

Bu sayfayı nasıl kullanmak lazım?

Sabırsızlar için: herşeyi birden indir!

Dosyaları tek tek indirmek istemeyenler burada çeşitlere göre bütün dosyaları birden indirebilir. Dosyalar ZIP formatında sıkıştırılmıştır ve büyük olduğu için indirilmesi uzun sürebilir: