Martin Luther'in ağzından:

"Bir ilahiyatçı (bogoslov) olmak için üç şey lazım: sakinlik içinde düşünmek, dua etmek ve denemelere düşmek."

Son eklenen vaazlar:

"Kıskançlık"

Kıskançlık iyi midir - kötü müdür? "Çünkü biz de bir vakıtlar anlayışsız idik: seslemezdik, aldatırılırdık, türlü çeşit isteklere ve zevklere hizmetkârlık ederdik, kötülük ve kıskançlık içinde yaşardık" (Titus 3:3)... AMA ... "Ben sizi Allahtan gelen bir kıskançlıkla kıskanıyorum. Çünkü sizi tek bir erkeğe nişanladım." (2.Kor 11:2)

- Indir: buradan


"Kurtuluşunuzu tamamlayın" - Fil 2:12-13

"Daha da fazla uğraşın, kurtuluşunuzu korku ve titremekle bitiresiniz. Çünkü içinizde işleyen Allahtır."
Yeniden doğmuş kişinin kesinlikle kurtuluşu vardır... ama o kurtuluşu yanımızda duran bir mal gibi saymayalım, onu bir çağrı, bir görev olarak kabul edelim. Bu önemli ayetlerde Pavlus imanlının işlerine bakıyor: acaba hangisi daha önemli - iman mı, yoksa işler mi?

- Indir: buradan

Yeni dosyalar:

"52 defa Sevinç"

Senenin her haftası için düşündürücü hikayeler ve şahitlikler - Bol resimli, ruhsal hakikatları öğreten küçük yazılar, kimileri tarihten, kimileri büyük iman kahramanlarından, kimileri masal gibi anekdotlar. Birkaç örnek: "Ziyan edilen servet", "Küçük kara tüyler", "Emperatorun tohumları", "Titanik'in asıl kahramanı" ... ve daha bir sürü enteresan ve aklınızda kalacak olan olaylar.

- WORD formatında: indir       - PDF formatında: indir

Resim galerimizi ziyaret edin!

James Tissot (1836-1902) - 'Mesihin Hayatı'

James Tissot ('Tiso' gibi okunuyor), zamanında Fransa'nın en popüler, en çok aranan portre ressamı (hudojnik) idi ve hem Fransa, hem de İngiltere'de yaşayıp çok meşhur oldu. 1885 senesinde sevdiği kadın Kathleen Newton ölünce derin bir sıkıntıya düştü ve ondan sonra artık sadece dini konularla ilgili resimler yaptı. Yeni Antlaşma'yla ilgili aşağı yukarı 350 tane resim yaptı, Eski Antlaşma'yle ilgili geme, 420 tane.

İsa Mesih'in yaşadığı yerlerini araştırmak için uzun zaman Filistin'de yaşadı (o zaman hala Osmanlıların altında idi). Karşılaştığı yüzlerce insanın portresini çizip resimlerinde kullandı. Tissot'un araştırması çok önemlidir: bugünlerde İsrail devletinde her yerde yollar ve modern binalar var. Toprağın asıl görünüşü bile kayboldu. İsa Mesih'in nasıl yaşadığını görmek için bu kıymetli kaynağa başvurun. Bu seride Yeni Antlaşmanın sözlerinden alınan 350 tane resim var.

=> GİRİŞ buradan

Bu sayfayı nasıl kullanmak lazım?

Sabırsızlar için: herşeyi birden indir!

Dosyaları tek tek indirmek istemeyenler burada çeşitlere göre bütün dosyaları birden indirebilir. Dosyalar ZIP formatında sıkıştırılmıştır ve büyük olduğu için indirilmesi uzun sürebilir:

Senin yardımın önemlidir!

Adından anlaşıldığı gibi, bu sayfa imanlıların paylaşması için yapıldı ve bütün imanlıların sayfası olmasını istiyoruz. Onun için, senin de paylaşmak için materyaller varsa, bir emailin eki (prilojenie) olarak bize gönder, biz de onu bu sayfaya koyacağız.