Eski imanlılardan sonsuz hakikatlar:

"Sadece yüreğimizden çıkan dua Allahın yüreğine girecek."

Charles Spurgeon

Son eklenen vaazlar:

Açıklama/Vahiy "Efes'e mesaj"

Açıklama 2:1-7

"Gene de sana karşı bir şeyim var: sen birinci sevgini braktın. Rev Onun için hatırla nereden düştün, tövbe et ve en birinci yaptığın işleri yerine getir. Öbür türlü, eger sen tövbe etmesen, ben sana tezlerde gelecem ve senin mumluğunu yerinden kaldıracam." (Açıklama 2:3-4)

Bu vaaz bir yeni serinin başıdır. İsa Mesih Yuhanna'ya görünerek bugün Türkiye'nin Ege bölgesinde bulunan yedi topluluğa onların ruhsal durumlarıyla ilgili mesajlar yolluyor. Acaba, İsa aynı biçimde bugün sizin topluluğunuza gelip sizin durumunuzu değerlendirirse ne söyleyecek?

- Indir: buradan

Yeni dosyalar:

"52 defa Sevinç"

Senenin her haftası için düşündürücü hikayeler ve şahitlikler - Bol resimli, ruhsal hakikatları öğreten küçük yazılar, kimileri tarihten, kimileri büyük iman kahramanlarından, kimileri masal gibi anekdotlar. Birkaç örnek: "Ziyan edilen servet", "Küçük kara tüyler", "Emperatorun tohumları", "Titanik'in asıl kahramanı" ... ve daha bir sürü enteresan ve aklınızda kalacak olan olaylar.

- WORD formatında: indir       - PDF formatında: indir

Resim galerimizi ziyaret edin!

James Tissot (1836-1902) - 'Mesihin Hayatı'

James Tissot ('Tiso' gibi okunuyor), zamanında Fransa'nın en popüler, en çok aranan portre ressamı (hudojnik) idi ve hem Fransa, hem de İngiltere'de yaşayıp çok meşhur oldu. 1885 senesinde sevdiği kadın Kathleen Newton ölünce derin bir sıkıntıya düştü ve ondan sonra artık sadece dini konularla ilgili resimler yaptı. Yeni Antlaşma'yla ilgili aşağı yukarı 350 tane resim yaptı, Eski Antlaşma'yle ilgili geme, 420 tane.

İsa Mesih'in yaşadığı yerlerini araştırmak için uzun zaman Filistin'de yaşadı (o zaman hala Osmanlıların altında idi). Karşılaştığı yüzlerce insanın portresini çizip resimlerinde kullandı. Tissot'un araştırması çok önemlidir: bugünlerde İsrail devletinde her yerde yollar ve modern binalar var. Toprağın asıl görünüşü bile kayboldu. İsa Mesih'in nasıl yaşadığını görmek için bu kıymetli kaynağa başvurun. Bu seride Yeni Antlaşmanın sözlerinden alınan 350 tane resim var.

=> GİRİŞ buradan

Bu sayfayı nasıl kullanmak lazım?

Sabırsızlar için: herşeyi birden indir!

Dosyaları tek tek indirmek istemeyenler burada çeşitlere göre bütün dosyaları birden indirebilir. Dosyalar ZIP formatında sıkıştırılmıştır ve büyük olduğu için indirilmesi uzun sürebilir:

Senin yardımın önemlidir!

Adından anlaşıldığı gibi, bu sayfa imanlıların paylaşması için yapıldı ve bütün imanlıların sayfası olmasını istiyoruz. Onun için, senin de paylaşmak için materyaller varsa, bir emailin eki (prilojenie) olarak bize gönder, biz de onu bu sayfaya koyacağız.