Bu saytta ne bulabilirsin:
sesli vaaz: 155
yazılı vaaz 242
yazılı ders: 87
Powerpoint: 149
broşür: 28
kitap: 41
video: 111
tiyatro: 35
ilahi: 255
boyama s.: 445
resim: 10.000 +

Dikkat Kızkardeşler !

Kutsal Kitap'ta yaklaşık 400 kadın geciyor; onların 200'u kadar adla anılıyor. Bu kadınlar birbirlerinden cok farklı hayat yaşadılar: hizmetciler ve tüccarlar, bakireler ve fahişeler, peygamberler ve katiller - ama her biri bize ruhsal bir ders veriyor.

52 kadın sectik, her biri icin ayrı bir sayfa hazırladık. En yukarıda o kadının Kutsal Kitap'in içinde nerede geçtiğini görebilirsin; sonra, başka okuyucuların o kadın hakkında yazdıkları; ve sayfanın dibindeki kutada sen de kendi fikirlerini yazıp o sayfaya eklebilirsin.

Yeterince materyal birikti mi, hepsini gözden geçirip onları bir elektronik kitap haline getireceğiz. Orada katkıda bulanan kişilerin adları da yazılacak. Onun için... sen de katıl, bu kitabın bir yazarı ol !

GİRİŞ >>>

Bugünkü İncil ayeti:

"Ama Kutsal Ruh üzerinize geldi mi, kuvvet alacanız. O vakıt benim şahitlerim olacaksınız, hem Yeruşalim kasabasında, hem bütün Yahudiye ve Samiriye sancaklarında, hem de dünyanın en uzak köşelerinde."" (Apostolların İşleri 1:8)

Bu ayın dosyası:

"YAKUP mektubu" - grup çalışmaları için bir kurs

Yakup mektubu, Süleyman'ın Özdeyişleri'nin Yeni Antlaşma versyonudur. Süleyman gibi, Yakup da hikmet ve anlayış üzerinde duruyor. Yakup şakadan anlamaz: mektubunda 50'den fazla buyruk bulunuyor. Kısa sözlerle imanlı hayatımızın en önemli konulara değiniyor.
- PDF formatında, 42 sayfa
- latince (türkçe) harflerle: indir
- kirilce (bulgar) harflerle: indir      

Resim galerimizi ziyaret edin!

James Tissot (1836-1902) - 'Mesihin Hayatı'

James Tissot ('Tiso' gibi okunuyor), zamanında Fransa ve Ingiltere'nin en çok aranan portre ressamı idi. 1885'te derin bir depresyona düştü. Ondan sonra artık sadece dini motifler çizdi. Yeni Antlaşma'yla ilgili 350 tane ve Eski Antlaşma'yla ilgili 420 tane resim yaptı. İsa Mesih'in yaşadığı yerlerini araştırmak için uzun zaman Filistin'de yaşadı. Yüzlerce insanın portresini çizip resimlerinde kullandı.

Tissot'nun araştırması çok önemlidir: bugünlerde İsrail'de her yerde yollar ve modern binalar var. İsa Mesih'in nasıl yaşadığını görmek için bu kıymetli kaynağa başvurun. Bu seride Yeni Antlaşmanın sözlerinden alınan 350 tane resim var.

GİRİŞ buradan >>>

Sabırsızlar için: herşeyi birden indir!

Dosyaları tek tek indirmek istemeyenler burada çeşitlere göre bütün dosyaları birden indirebilir. Dosyalar ZIP formatında sıkıştırılmıştır ve büyük olduğu için indirilmesi uzun sürebilir:

YENI: Kutsal Kitap'la oyunlar

Bu parça hala deneme asamasındadır: