Bilgiler

Müslüman halklar için dua

1993 senesinden beri bütün dünyada yakın 50 milyon imanlı Ramazan ayı boyunca değişik müslüman halklar için hep birlikte dua ediyorlar. Bu dua ihtiyaçları her sene 42 farklı dile çeviriliyor. Bunun sonucu olarak her bir müslüman devletinde binlerce kişi Rab İsa'ya geliyorlar. Burada 150 değişik halklar, devletler, kasabalar, bölgeler, misyalar ve özel durumlar için dua ihtiyaçları bulabilirsin. Her bir konu için renkli resimler, bir de 30 tane renkli harita (karta) bulunuyor. - Bütün dosyalar PDF formatındadır. PDF programın yoksa, 'Programlar' sayfasından 'Acrobat Reader' programını indir.
1 - "Arap devletleri" tur
2 - "Afrika" tur
3 - "Güney Asya" tur
4 - "Batı ve Orta Asya" tur
5 - "Avrupa & Amerika" tur
6 - "Özel durumlar" tur
7 - "Haritalar (kartalar)" tur
bütün dosyalar (tek bir ZIP dosyası; 15 MB) tur

Mehmet Şükrü'nün hayatı

1863 yılında Türkiye'nin balkanlık tarafında doğan Mehmet, kısa bir zaman içinde İsa Mesih'in önemli bir öğrencisi olmaya başladı. İmanlı hayatına Türkiye, Gürcistan, Çin (Kitay) ve en sonunda Bulgaristan'da türkler arasında iyi haberi yaydı.

- Hayatını anlatan resımlı kısa bir broşür (5 sayfa)

- Yeni çıkan, çok geniş biografyası (200 sayfa)

tur kir

tur kir

Malatya Şehitleri

18.4.2007 gününde Türkiye'nin Malatya kasabasında üç imanlı kardeşimiz korkunç bir şekilde öldürüldü. Bu olay bizi hem düşündürsün, hem de sebep olsun daha fazla dua edelim.
  • PowerPoint dosyası (2 MB)
  • Ayrıca, İzmir'de yapılan Necati kardeşinin, ve Malatya'da yapılan Tilmann kardeşinin cenazelerinin videosunu online seyredebilirsiniz: İzmir  Malatya
  • ya da bu adreslerden indirebilirsiniz (bu dosyaları açmak için 'FLV Player' lazım olacak; ana sayfadan indirebilirsin'): İzmir (3 MB)  Malatya (11 MB)
kir bul

Dünyada dinler

Dünyanın bütün devletlerinde kaç kişi hangi dine inanıyor diye gösteren bir istatistik. Devletlerin adları hem türkçe, hem bulgarca olarak veriliyor. (2003 senesinden) - yeni pencere açılacak!
tur kir

Dünyada Hristiyanlar

Dünyanın bütün devletlerinde kaç hristiyan yaşıyor ve hangi mezhebe (denominasyona) bağlıdırlar diye gösteren bir istatistik. (2003 senesinden) - yeni pencere açılacak!
tur kir

Devletler için dua: İRAN

Bu PowerPoint dosyasında İran hakkında birçok bilgi alıyoruz: onun geografyası, tarihi ve değişik halkları. Oradaki kardeşlerimiz için dua edelim.

- PowerPoint formatında (1,45 MB):

kir bul

Devletler için dua: MISIR

Bu PowerPoint dosyasında Mısır (Egipet) hakkında birçok bilgi alıyoruz: onun geografyası, tarihi ve değişik halkları. Oradaki kardeşlerimiz için dua edelim.

- PowerPoint formatında (3,72 MB):

kir

Devletler için dua: UYGUR halkı

Bu PowerPoint dosyası bize Çin'de (Kitayda) yaşayan Uygur türkleri tanıtıyor. Onların arasında sağlam bir topluluk kurulsun diye dua edelim.

- PowerPoint formatında (2,00 MB):

kir

Kitabı-Mukaddes Sözlüğü

Eski ve Yeni Ahit'te zor anlaşılan sözlerin açıklanması

- Word formatında (sayfa formatı: A5/orta; sayfa)   

tur

Kutsal Kitap'ta Yer Adları

Eski ve Yeni Ahit'te bütün yer adları, onun anlamı ve orada geçen büyük olaylar sıralanıyor

- Word formatında (237 / 265 sayfa A5/orta; ZIP)

tur kir

Olimpik Tanrılar

Bu PowerPoint dersi, Greklerin dinini ve düşüncelerini daha iyi anlamak için yapıldı. Onların anlayışına göre, en önemli tanrılar Olimpos Dağı'nda yaşarmış (onun için 'olimpik' tanrılar denilir). Mesela, Pavlus'u ve Barnabas'ı bir olayda Zevs ve Hermes tanrılarına benzettirdiler (Apo 14:12). Yeni Ahit'in zamnındaki kültürünü daha iyi anlamak için bu dosyayı okuyun.

- PowerPoint formatında (1,8 MB)

kir

Eski Mısır'da cenaze adetleri

Bu PowerPoint dersi, bizi Yusuf'un zamanındaki Mısır'a götürüyor: insanın cesedi nasıl mumyalaştırılırdı, cenazeleri nasıl geçerdi ve ölümden sonra için Mısırlıların ne gibi inançları vardı - bunları daha iyi anlamak için bu dosyayı okuyun.

- PowerPoint formatında (6 MB)

tur

Bilgisayar Sözlüğü

Bilgisayarda (komputerde) çalışırken sık sık anlamadığımız sözleri rastlıyoruz, çünkü kullanılan dil çoğu defa İngilizcedir. Ekrana çıkan uyarılara bakınca, ne yapacağımıza şaşıp sinirleniyoruz. İşte, bu durumda kullanabildiğin bir sözlük (reçnik) yaptık. İçinde dört kolonada 500'den fazla ingilizce sözünün yazılışı, sonra onun okunuşu, sonra onun bulgarca anlamı ve en sonunda onun türkçe kolay sözlerle açıklamasını yazdık.

- Word formatında (876 KB)

- ZIP ile sıkıştırılmış vaziyette (98 KB):
tur kir

tur kir

Sayfanın başına dön -->