Bilgiler

İslamiyet gözlerimizin önünde çöküyor

İslamiyetin içinde son gelişmeler: internetin sayesinde müslümanların arasında şimdiye kadar saklı tutulan bilgiler yayılıyor. O da kişilerin toplu halde islamiyeti terk etmelerine sebep oluyor. Bu Powerpoint sunusu bizi duaya teşvik etmek için yapıldı.
tur kir

Türklere müjdelemenin tarihi

Bu uzun ve detaylı (86 slayt) Powerpoint'ta 8. yüzyıldan bugüne kadar türk halklarına yapılan müjdeleme hareketlerini araştırıyoruz. Rab daha yüzlerce sene önce iyi haberini türklere ulaştırmaya başladı. Biz bugünlerde Rab için çalışanlar uzun bir ruhsal işçi zincirinin son halkasıyız.

tur

Devletler için dua

İRAN
Bu PowerPoint dosyasında İran hakkında birçok bilgi alıyoruz. Son yıllarda Rab orada büyük harikalar yaptı. Halkın 60% artık islamiyeti terk etti. Oradaki kardeşlerimiz için dua edelim.

kir bul

MISIR
Bu PowerPoint dosyasında Mısır (Egipet) hakkında birçok bilgi alıyoruz. Nüfusu artık 100 milyonu geçen Mısır, Arap devletlerinin en önemlisi oldu. Oradaki kardeşlerimiz için dua edelim.

kir

UYGUR halkı
Bu PowerPoint dosyası bize Çin'de (Kitayda) yaşayan Uygur türkleri tanıtıyor. Onların arasında sağlam bir topluluk kurulsun diye dua edelim.

kir

Kutsal Kitap'la ilgili'

İncil için kısa sözlük ve konkordans

tur kir

Kutsal Kitap Sözlü?ü
Eski ve Yeni Antlaşma'da zor anlaiılan sözlerin açıklanması
tur
Kutsal Kitap'ta Yer Adları
Eski ve Yeni AntlaŞma'da bütün yer adları, anlamları ve orada geçen büyük olaylar sıralanıyor
tur kir
İncilde birden fazla geçen kişi adları

tur kir

İstatistik

Dünyada dinler
Dünyanın bütün devletlerinde kaç kişi hangi dine inanıyor diye gösteren bir istatistik. Devletlerin adları hem türkçe, hem bulgarca olarak veriliyor. (2003 senesinden) - yeni pencere açılacak!

tur kir

Dünyada Hristiyanlar
Dünyanın bütün devletlerinde kaç hristiyan yaşıyor ve hangi mezhebe (denominasyona) bağlıdırlar diye gösteren bir istatistik. (2003 senesinden) - yeni pencere açılacak!

tur kir

Başka dinler

Olimpik Tanrılar
Bu PowerPoint dersi, Greklerin dinini ve düşüncelerini daha iyi anlamak için yapıldı. Onların anlayışına göre, en önemli tanrılar Olimpos Dağı'nda yaşarmış (onun için 'olimpik' tanrılar denilir). Mesela, Pavlus'u ve Barnabas'ı bir olayda Zevs ve Hermes tanrılarına benzettirdiler (Apo 14:12). Yeni Ahit'in zamnındaki kültürünü daha iyi anlamak için bu dosyayı okuyun.

kir

Eski Mısır'da cenaze adetleri
Bu PowerPoint dersi, bizi Yusuf'un zamanındaki Mısır'a götürüyor: insanın cesedi nasıl mumyalaştırılırdı, cenazeleri nasıl geçerdi ve ölümden sonra için Mısırlıların ne gibi inançları vardı?

tur

Pratik bilgi

Bilgisayar Sözlüğü
Bilgisayarda (komputerde) çalışırken sık sık anlamadığımız sözleri rastlıyoruz, çünkü kullanılan dil çoğu defa İngilizcedir. İşte, bu durumda kullanabildiğin bir sözlük (reçnik) yaptık. İçinde dört kolonada 500'den fazla ingilizce sözünün yazılışı, sonra onun okunuşu, sonra onun bulgarca anlamı ve en sonunda onun türkçe kolay sözlerle açıklamasını yazdık.

tur kir

Sayfanın başına dön -->