Gercek tanri kimdir?"

email:
mektup@incilbg.com

Peygamberler galerisi
- son peygamber kim? -

Çağlar boyunca peygamber ya da 'Mesih' olduğunu söyleyip etrafına insan toplayanlar olmuştur. Çoğu da kendilerine iman eden kişilerle yeni bir hareket ya da din kurmuşlardır. Onları nasıl değerlendireceğiz? Herkes "Son peygamber benim!" diyebilir. Ama bir şey söylemek başka, onu ispatlamak başka. Aşağıdaki adamların hepsi, Muhammed'in yaptığı gibi, peygamber olduğunu söylediler. Onların peygamberliğini kabul etmeyen kişi kendi kendine şunu sormalı: "Muhammed'in bunlardan ne farklılığı var?"


Bahaullah
(İranlı)

Bhagwan
(Hindistanlı)

Sun Myung Moon
(Koreli)

Mirza Gulam Ahmet
(Pakistanlı)

Nostradamus
(Fransız)

Sai Baba
(Hindistanlı)

Muhammed
(Arap)

Joseph Smith
(Amerikalı)

Sabbatai Zevi
(Türk Yahudi)

Moses David Berg
(Amerikalı)

Yahve ben Yahve
(Amerikalı)

Elijah Muhammad
(Amerikalı)

İşte, Allahın adında konuştuğunu söyleyen, bize doğru yolu göstermeye kalkan kişiler çok. Kime inanalım? Onun için, herkesin gösterdiği ispatlara bakıp karar vermeliyiz. Düşünmeden, körü körüne bir peygambere bağlanmak çok tehlikelidir.

Muhammed de farklı değildir. Başka kişilere uyguladığımız testleri Muhammed'e de uygulayacağız. Eğer bir peygamber için gereken şartları yerine getirirse, onun peygamberliğini kabul etmeliyiz. Eğer yerine getiremezse, peygamber değildir ve yeryüzünde kaç kişi onun adına iman ederse etsinler, boşuna iman etmiş olurlar.


Sayfanın başına dön Sonraki konu